piątek, 9 czerwca 2017

Kawa czyli co?


Kawa - znają ją wszyscy, próbowało wielu, smakoszy są miliony.. Ale czym tak naprawdę jest kawa?

Zaglądnijmy do definicji: Kawa to napój sporządzany z palonych, a następnie zmielonych lub poddanych instantyzacji ziaren kawowca, zwykle podawana na gorąco. Pochodzi z Etiopii, w Europie pojawiła się około XVI wieku. Jedna z najpopularniejszych używek na świecie i główne źródło kofeiny. Działa pobudzająco i orzeźwiająco oraz przyspiesza przemianę materii. Nazwa kawy pochodzi prawdopodobnie od arabskiego kahwa (Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kawa)


Ludzie sięgają po kawę, gdy chcą dobrze rozpocząć dzień, po południu dla relaksu lub gdy mają po prostu ochotę na chwilę przyjemności. Filiżanka aromatycznego napoju towarzyszy ludziom o różnych porach dnia. Ważnym jest, aby to była nasza kawa - wtedy ten czas jest wyjątkowy. Wybierajmy więc taką kawę, która najlepiej odda nasz charakter i styl życia.

Kiedy ja sięgam po kawę? W różnych miejscach, porach i okolicznościach. Sięgam po kawę zaraz po przyjściu do pracy oraz czasami jeszcze 1-2 razy w ciągu dnia, sięgam po kawę w weekend do śniadania oraz popołudniu do ciasta, sięgam w kawiarni podczas spotkania ze znajomymi, czasami biorę kawę na wynos z różnych bistro, stacji, znanych fast foodów ;) Ale jedno mogę powiedzieć: kawa towarzyszy mi co najmniej raz dziennie i to codziennie :) Teraz pisząc ten post również mam koło siebie kubek z kawą:)

Nowe kawy NESCAFÉ AZERA w nowoczesnych opakowaniach powstały dla osób, które cenią sobie wysoką jakość.

 


#NescafeAzera #NescafeAzerajakzkawiarni #NescafeAzeraJestemBarista #streetcom #kampania #testowanie #kawa #coffe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz