piątek, 8 sierpnia 2014

Infekcja pochwy - brzmi poważnie, ale nie panikuj

W walce z infekcjami na ratunek przychodzą produkty GINEintima w 3 krokach.

Krok 1 - wykrywanie

Przedstawiam Wam nowość - GINEintima Test pH do samodzielnego stosowania w warunkach domowych. Mierzy poziom pH i pomaga wykryć infekcje pochwy.

Określenie poziomu pH jest prostą metodą diagnostyczną, która w większości przypadków pozwala zróżnicować obecność w pochwie zakażenia grzybiczego (pH ≤ 4,5) od bakteryjnego (pH > 4,5).Dzięki specjalnemu aplikatorowi pomiar jest łatwy do przeprowadzenia i szybko daje wynik obrazujący poziom pH


Kiedy jest zalecane wykonanie testu GINEintima Test pH?
1) w przypadku występowania objawów jak pieczenie, swędzenie, rybi zapach, upławy,
2) w zakażeniach bakteryjnych pochwy (kolonizacji pochwy bakteriami patogennymi),
3) w razie podejrzenia zakłócenia równowagi flory bakteryjnej pochwy,
4) po zakończeniu leczenia infekcji (np. antybiotykoterapii),
5) podczas ciąży, 
6) w celu regularnej kontroli zdrowia intymnego,
7) po kontakcie seksualnym z nowym partnerem,
8) w przypadku rozpoznanego ryzyka przedwczesnego porodu,
9) przed i po zabiegach operacyjnych w obrębie pochwy.


Krok 2 - działanie

Linia GINEintima oferuje preparaty działające przeciwgrzybiczo (GINEintima Tabletki dopochwowe ActiCand®30 oraz GINEintima ClotriActive) i antybakteryjnie (GINEintima Żel dopochwowy VagiActive).

Pamiętaj! Niedoleczone infekcje zwiększają ryzyko nawrotu choroby. Samo ustąpienie objawów nie świadczy o wyleczeniu infekcji, dlatego nawet jeśli objawy ustąpią wcześniej, należy kontynuować terapię aż do zużycia zawartości opakowania zgodnie z załączoną instrukcją.

Krok 3 - utrzymanie

Pamiętaj, że ważnym czynnikiem w dbaniu o swoje zdrowie intymne jest właściwa higiena osobista. Używaj GINEintima Żelu do higienty intymnej ActiveProtection, aby mieć pewność, że stosujesz kompleksową ochronę przed infekcjami.GINEintima Żel do higieny intymnej ActiveProtectionTM to żel do codziennej pielęgnacji i higieny intymnej. Dzięki fizjologicznemu pH i bardzo delikatnym, niejonowym substancjom myjącym, żel łagodzi podrażnienia i stany zapalne okolic intymnych. Specjalna formuła ActiveProtectionTM opracowana przez lekarzy ginekologów sprawia, że preparat pomaga chronić miejsca intymne przed infekcjami. Żel delikatnie oczyszcza, zapewniając długotrwałe uczucie świeżości oraz pomaga zachować naturalne pH okolic intymnych.

Żel zawiera składniki najwyższej jakości dobrane przez lekarzy ginekologów w oparciu o aktualną wiedzę i badania tak, by zminimalizować ryzyko podrażnień i uczuleń.

Żel może być stosowany przez wszystkie kobiety, niezależnie od wieku, także przez kobiety w okresie ciąży i laktacji, podczas menstruacji oraz menopauzy.

Żel zaleca się do stosowania w codziennej higienie okolic intymnych:
1) jako wyjątkowo delikatny preparat myjący,
2) w przypadku wrażliwości na mydło i inne preparaty myjące,
3) przy skłonnościach do infekcji grzybiczych i bakteryjnych pochwy i okolic intymnych oraz w przypadku zwiększonego ryzyka wystąpienia tych infekcji (np. antybiotykoterapia, korzystanie z basenów publicznych), 4) jako preparat pielęgnacyjny w trakcie leczenia infekcji,
5) w zaburzeniach pH pochwy oraz naturalnej równowagi kwasowej okolic intymnych (stosowanie mydła, częste kontakty seksualne, ciąża, menstruacja, sport),
6) w razie dyskomfortu na tle nieprzyjemnego zapachu z miejsc intymnych,
7) w przypadku świądu, odparzeń, mikro-uszkodzeń i otarć naskórka, w tym powstałych w wyniku stosowania tamponów higienicznych, podpasek, wkładek higienicznych lub nieodpowiedniego papieru toaletowego.
2 komentarze:

  1. A mam 15 lat i mam chyba infekcję pochwy co mam zrobić?

    OdpowiedzUsuń
  2. Wykonaj GINEintima Test pH - jeżeli kolor paska wskaże, że masz infekcje koniecznie udaj się do lekarza. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń